Yalnızca hastalık ya da sakatlığın olmaması değil;

  • Bedenen
  • Ruhen ve
  • Sosyal

Yönlerden kişinin tam bir iyilik hali olmasıdır.

Fizyoterapist Nedir?

Fizyoterapistler, bireylerin hareket ve fonksiyonel becerilerini iyileştirme, egzersiz ve tedavi programları ile birlikte devam ettirmek ve geliştirmek için hizmet veren klinisyenlerdir. Fizyoterapistler; her yaşam evresinde yaşlanma, yaralanma, hastalık, bozukluk gibi sebeplerden dolayı hareket etmekte, kas-sinir, eklem ve diğer fonksiyonlarda oluşan rahatsızlıklarda bireyleri tedavi ederek yardımcı olabilmektedir. Fizyoterapistler bireylerin fiziksel kapasitesini artırarak bireylere psikolojik, duygusal ve sosyal iyi olma halini geliştirirler. Fizik tedavi sayesinde; Bireylerin hareket ve fonksiyonlarının iyileşir, fiziksel sağlığın yeniden restore edilmesi, geliştirilmesi sağlanır. Bireyler, fizyoterapistler eşliğinde fonksiyonlarını ve becerilerini artırdıktan sonra danışanlarımızın yaşam kalitelerini artırmış olur.

Gable ve Haidt’e göre ise, pozitif psikoloji, insanların, grupların ve kurumların en üst düzeyde işlev gösterebilmesi ve gelişmesi için gerekli koşulları ve süreçleri inceleyerek katkıda bulunan bir alandır.

Kısacası; pozitif psikoloji bireylerin güçlü özelliklerini, erdemlerini ve potansiyellerini ele alan bir yaklaşımdır. Pozitif psikoloji, yaşamı değerli kılan şeylerin ne olduğu ile ilgilenir ve insanları mutluluğa, psikolojik iyi oluşa ve memnuniyete götüren etkenlere odaklanır. Pozitif psikoloji, insanın daha iyi ve daha mutlu yaşamasını hedef alması gerektiğine vurgu yapar, aynı zamanda ruh sağlığını korumada ve uyum bozukluklarını gidermeye yardımcı olur.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Nedir?

Fizyoterapi ve rehabilitasyon, bireylerin yaşam süreleri boyunca ağrıyan yerlerini maksimum seviyede azaltılması, bireylerin hareket kabiliyetlerini korumak, tedavilerimiz sayesinde geliştirmek ve yenilemekten sorumlu olan teknik hastalıkların tedavilerini sağlayan sağlık bilimidir. Hedefimiz; Bireylerin kuvvet, hareket ve genel iyilik hallerinin korunmasına yardımcı olmak, yaşam aktivitelerini tekrar kazandırabilmek ve yenilenmesine yardımcı olmaktır. Fizyoterapi ve fiziksel terapi aynı anlama gelen kavramlardır. Fizyoterapi ya da diğer kavramı ile fiziksel terapi danışanlarımızın fiziksel kabiliyetlerini iyileştirmek için vermiş olduğumuz hizmettir. Fiziksel yöntemler kullanarak bireylerin aksayan ya da ağrıyan bölgelerini revize edip; egzersizlerimiz ve tekniklerimiz ile kabiliyetlerini, hareketlerini, kas iskelet sistemlerini ve ağrıyan bölgelerini iyileştirmeyi amaçlamaktayız.

Evde Fizyoterapi Nedir?

Hastanın yaşayacağı ortamda alınan fizik tedavidir.

Merdiven inip çıkmada zorluk yaşayan, yürümede zorluk yaşayan hastalar kendilerini daha rahat ve güvende hissetmekte ayrıca onlar için evde fizik tedavi daha konforlu hale gelebilir.

İş yaşamları yoğun olan, sürekli masa başında çalıştığı için duruş bozukluğu yaşayan ve kasları zayıflayan hastalar için cezbedici bir seçenek olabilir.

Yoğun ve yorucu geçen dönemlerimizde özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız için ulaşım zorluğu büyük bir sorun haline gelmekte, trafik zorluğu yaşamadan evde fizik tedavi daha iyi bir seçenektir.

Çocuk hastalar için klinik ve hastane ortamlarında birçok dağıtıcı etkenler bulunmakta, özellikle çocuk hastalar için Fizyoterapist ile birebir ve dağıtıcı etkenler olmadan tedavi imkânı sağlanmış olur.

Hastanede sıra beklemeden belirlediğimiz gün ve saatte seans alma imkânı vardır.

Çoğu hastalarımız ağrısı olduğunda dillendirmeyi ve hareket ettirmeyi düşünse de hareket ettirmek, ağrıyan o bölgeyi çalıştırmak, uzman eşliğinde egzersiz ve tedavi ettirmek daha çok işe yarayabilir. Yaralanma veya sızlama olan bölgelere o bölgelerimizi çalıştıracak tedavi yöntemini uyguladıktan sonra bölgede sıcaklık ve ağrı hissedebiliriz bu da; bölgeyi çalıştırdığımızdan dolayı iyileşme haline geçtiğini gösterir.

Sizler;

Hastalanma, yaralanma, bozukluk,

Kasların zayıflığı,

Fiziksel rahatsızlıklar,

Kalça, karın, kasık, boyun, sırt ve eklem-sinir rahatsızlıklarından dolayı yaşam kalitenizin azaldığını düşünüyorsanız ‘’evepsikolog.com’’ Fizyoterapist uzmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz. İstanbul ve Ankara illeri, belirli bölgelerinde ‘’Eve Fizyoterapist’’ hizmeti vermekteyiz.

Önerilen Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir