• Bireysel ya da psikoeğitim yöntemi ile toplu terapi halinde, online terapi rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti
  • Sesli arama psikolog desteği, mesaj yoluyla psikolog desteği seçenekleri ile krize müdahale ve psikolojik ilk yardımı sağlama
  • Fiziksel hastalıkları olan, yaşlı bireyler, yeni kaza yapmış olup eve bağlı olan, sosyal fobisi olan, evden çıkamayan ya da evinde bu hizmeti almak isteyen tüm danışanlara ‘’Eve Psikolog’’ Hizmeti vererek psikolojik destek sağlama
  • İş hayatı yoğun olan, trafik sorunu ve yoğunluğu yaşayan, stresli ve zor dönemler yaşayan bireyler için ‘daha iyi’ ‘daha mutlu’ pozitif psikoloji bakış açısı ile onlıne terapi hizmetinin verilmesi
  • Psikoloji bölümü öğrencilerine istatistik ve patoloji gibi zor dersleri uzmanlar aracılığı ile özel ders olarak verilmesi
  • Eğitimcilere cinsel terapi, BDT, aile danışmanlığı terapisi, masal terapisi v.s. Terapi eğitimleri verme

Yaşanılan Sorunların Çözümü

Bireylerin yaşadıkları sorun ve zorluklar karşısında, yaşamlarındaki düşünce, duygu ve davranışlarını kontrol edebilme ve fark edebilmeleri için destek olmaktır. Sorunlar ile baş edemediğiniz dönemlerde düşünce ve duygularla yeniden ilişki kurmayı sağlamaktır.

Amacımız; Bireylerin sorunları üzerinde düşünmelerini sağlayarak konuşma tedavisi yöntemi ile yardım ve destek olmaktır.

Bireylerin sorunlarını dinleyip sizleri yargılamadan anlamaya çalışan uzmanlar olarak; iç Dünyamız ile barışık olmamıza, daha iyiye ve olumluya nasıl gidebilirim? üzerine terapiler gerçekleştirmekteyiz.

Kendinizi anlamak, odak noktanızı olumsuz duygu ve düşüncelerden uzaklaştırmak; iç görü kazanma, hedeflerinize, özgür ve başarılı hissetmenize odaklanırsanız eğer daha çok başarılı olacağınızı sizlerle beraber deneyimlemek.

Terapilerimiz ile kendinizi tanıma, anlama ve bireyin kendisi ile olumlu duygularını keşfetmeleri için kıymetli danışanlarımızın yanında olmayı hedeflemiş bulunmaktayız.

Sosyal ilişkilerinizi revize edip iş hayatınızda başarıya doğru ilerlemenize ilk adımları bizlerle atmak isterseniz sizler için kolaylaştırdığımızı söylemek isteriz. Hizmet kolay bir şekilde size gelsin amacı ile projemizin temellerini atmış bulunmaktayız.

Yaşadığımız olaylar hakkında düşünce, tutum ve bir o kadar önemli olan yorumlama biçimimiz problemlerin yaşanmasında etkili olur.  Olumsuz düşünme ve karamsar olma durumunu ardınızda bırakarak aktif şekilde yönlendirip problem odaklı düşünmenize vesile olmak.

Yaşanılan problem geçmişte yaşadıklarımızı ilgilendiriyorsa geçmişe gidilir. Geçmiş ile bağlantılı ise

(-ya da yakın zamanı ilgilendiriyor da olabilir) tespit ettikten sonra; düşüncelerin ya da davranışlarımızın sorgulanmasına, sorgulandıktan sonra yanlış inanış oluşmuşsa değiştirilmesi, kişinin kendine olan güveni sağlanır, beceriler kazandırılır, düşüncelerin olumlu şekilde revize edilmesi sağlanır.

Bireylerin kendi kapasitesi, özgür hissedebilmesi, yetkin hissi (yapabilirim, başarabilirim), kişinin cesaretlendirilmesi ve sorumluluklarının bilincinde olması adına terapi ve teknikler uygulayıp çalışmalar yapmaktayız.

Örneğin; geçmişte yaşanılan bir ayrılık (anne baba ayrılığı, romantik ilişkinin bitmesi v.s.) acı veren bir duygu yaratır. Acı veren bir duygu başka bir acı duyguyu beraberinde getirerek başka şeyleri tetikleyebilir. Ayrılık duygusu yalnız, utanç hissi doğurur ve ilişki kurma becerilerini bozabilir. Farkındalığa kavuşmanız için Terapistlerimiz, yüzleştirmeler yapar. Farkındalıklar bazı şeyleri değiştirebilir, sizlerin olumlu anlamda değişmesine yardım eder. Doğru terapi ve yöntemler ile olumlu değişimler sağlamaktayız.

Kırılgan ve hassas varlıklarız. Acı bir olay, travma, birini kaybettikten sonra, duygusal bir ilişkimizin bitmesi gibi durumlar karşısında zihinsel bir yıkım yaşayabiliriz. Burada danışanlarımıza onların güçlü ve yetkin olduklarını fark ettirip baş edebilme mekanizmalarını sağlamlaştırmaktayız.

Kıymetli danışanlarımız bizler ortağız; kendinizi tanımanız ve sorunlarınız ile ilgili birlikte yol alarak çözümler ürettiğimiz için, bu sayede psikolojik yapımızı güçlendirmekteyiz.

Zihinsel ve davranışsal gelişiminiz için yazma, çizim yapma, müzik kullanarak konuşma terapisi dışında psikoterapi yöntemini tercih edebiliriz.

Terapi karşılıklı güven meselesidir. Bazı dönemler psikolojik olarak zor günlerden geçebiliriz. Günümüzde psikolojik destek almak utanılacak bir şey olmadığı herkes tarafından kabul görmekte. Utanma duygusunu yaşamadan ve terapi yöntemlerine ve terapistinize güvenerek, duygusal açıdan ‘daha iyi’ olmak için ilk adımı atmalısınız. Kendinizi tanımanızı ve çözümü çok zor görünen sorunlar karşısında çözümler yaratıp sağlıklı bir yaşama adım atmanızı sağlamaktayız.

Elizabeth Kubler Ross acıları yaşamak ile şöyle bir benzerlik kurar. “Sıkıntıları yaşamak cila makinasındaki bir kaya parçası olmaya benzer. Bir yandan diğer yana şiddetle sallanarak ezilirsiniz. Fakat dışarıya hiç olmadığınız kadar parlak ve değerli bir şekilde çıkarsınız.”

Yaşanmışlıkları ve acı anılarımızı silmek kolay değildir ancak geçmişte yaşadığımız olaylar ile yüzleşip ileriki dönemimizde karşılaştığımız zor dönemler karşısında duyarsız ve daha güçlü şekilde davranış gösterdiğimizde anlayacağımız şu olacaktır; üstesinden gelebiliyorum, yetkinim ve iç dünyam ile barışığım. Geçmişte yaşamış olduğunuz acı olayları atlatmanıza ve geleceğe daha olumlu bakmanız için beraber ortak şekilde sizlerle çalışacağız.

Terapilerimiz ile sizlerin bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacağız. Bu yolculuk sizin içsel dünyanıza yapacağınız bir yolculuktur. Sizler çalışmalarımız sayesinde, kendinizi şefkatle kucaklamanın sağlıklı olduğunu deneyimlemiş olacaksınız.

Önerilen Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir